Sisselaskesüsteemi puhastus

Fotol on näha BMW 2-liitrise diiselmootori sisselaskekanalit ja klappi. Nõgi ladestumine mootori sisselaskesüsteemi pindadele on diiselmootorite probleemiks olnud juba umbes pool sajandit. Bensiinimootorite arengu jooksul on viimase kümnekonna aastaga sama nähtus laienenud ka nendeni. Selliselt saastunud sisselaskesüteem pärsib mootori efektiivset tööd ning pikalt tähelepanuta jättes võib see kaasa tuua uusi, tavaliselt ka kulukamaid, probleeme. Kui soovite täpsemalt teada saada, mis teie mootori sisselaskes toimub ning miks ja millal seda ikkagi puhastama peaks, siis loe meie täpsemat ülevaadet siit.

Lahendusena pakume mootori sisselaskesüsteemi puhastusteenust, mille käigus tehakse puhtaks nii sisselaskekollektor kui ka kollektorist klappideni viivad õhukanalid koos klappide säärte ja tagustega. Sisselaskekanalite puhastust teostame pähklikoore pritsiga, mis võimaldab teha seda tööd mõistliku ajakuluga ning mootorit suures mahus osandamata.

Seniste kogemuste põhjal vajavad diiselmootorite sisselaskesüsteemid, sõltuvalt auto kasutusest, puhastust umbes iga 100000 km tagant. Lühemate sõitude ja madalamate keskmiste kiiruste puhul võib probleem avalduda ka varem. Pikad maanteesõidud pigem aeglustavad nõgistumise protsessi. Bensiinimootoritel kipub puhastamise vajadus olema natuke harvem.

Sõiduki pikaaealisuse ja korrektse toimivuse tagamiseks soovitame aegajalt kontrollida ning puhastada oma sõiduki sisselaskesüsteemi. Lisaks efektiivsemalt töötavale mootorile aitab regulaarne hooldus vähendada ka hilisemaid remondiarveid. Kui tekkis huvi lasta oma sõiduki sisselaskesüsteemi kontrollida ning vajadusel ka puhastada, siis võtke meiega ühendust kontakti vormi kaudu või helistage meile. Pakume abi konsultatsioonist lahenduseni.

Lisateenused

+372 51 9000 31

Kukermiidi tn 11, Tallinn, 11216