Täpsemalt CarPlay’st


Apple CarPlay on lisafunktsioon, mis avab rohkelt uusi mugavusi autoga sõites. Apple CarPlay kaudu on äärmiselt mugav kasutada erinevaid navigatsioonirakendusi nagu Waze, Apple Maps või Google Maps, kuulata oma lemmik esitusloendit Spotify'st või Apple Music'ust või paluda Siril hoopis üks meeldiv restoran leida ja sinna ka kohale juhatada. Seda kõike oma iPhone'i puutumata ning autosse sisseehitatud ekraanilt juhtides.

Kas minu autol on Apple CarPlay?
Kui te ei tea veel, kas teie autol on Apple CarPlay juba olemas või ei ole, siis seda on võimalik ise tuvastada auto enda multimeediakeskusest. Selleks tuleb valida menüüst Communication, sealt tuleks valida Manage devices ja Connect new device. Kui seal avanevas menüüs on ühendusviisiks võimalik valida Apple CarPlay, siis on teie auto juba varustatud CarPlay võimekusega ning piisab lihtsalt oma iPhone ühendamisest valides selle sama Apple CarPlay ühendusviisi. Telefonis oleks mõistlik ühendamist alustada seadete CarPlay alammenüüst.

Minu autol ei ole Apple CarPlay'd, kas seda on võimalik lisada?
Kui olete tuvastanud, et teie sõidukis ei ole siiski Apple CarPlay'd võimalik kasutada, ei tasu veel päris meelt heita. Mõningatel BMW mudelitel on CarPlay funktsiooni võimalik aktiveerida ka peale tehasest välja veeremist. Selleks, et kindlaks teha, kas teie auto toetab Apple CarPlay'd, tuleb kindlaks teha milline multimeediasüsteem teie autol on. Esimene tingimus CarPlay järelpaigaldusena aktiveerimiseks on iDrive 5 või iDrive 6 multimeediasüsteemi olemasolu ning selle olemasolu on võimalik kindlaks teha menüü välimuse põhjal.

Pildil on vasakul poolel näide iDrive 5 menüüst ja paremal näide iDrive 6 menüüst. Kui teie ekraani menüü on samasuguse välimusega, siis saab suure tõenäosusega aktiveerida ka Apple CarPlay. Mõningatel juhtudel võib olla vajalik multimeediasüsteemile Wifi antenni lisamine kuid enamasti see vajalik ei ole. Kui teie ekraani menüü on selline nagu üks pildil kujutatutest ja sooviksite CarPlay aktiveerimist, siis võtke meiega läbi päringu vormi ühendust, päringule lisage kindlasti ka auto registrinumber (eeldusel, et auto on Eesti registris) ja/või VIN kood. VIN-koodi järgi saame juba kontrollida, kas teie autol on antenn juba olemas või tuleb see lisada.

Vanematele multimeediasüsteemidel ei ole CarPlay tuge sisse ehitatud ning nendele selle võimekuse tekitamiseks on vajalik lisaseadmete paigaldus. Uuematele iDrive 7 süsteemidele me täna aktiveerimist ei paku.

Mu autol on juba CarPlay olemas aga pilt ei ole tervel ekraanil.
Kui teie autos on juba tehasest või eelnevalt aktiveeritud Apple CarPlay aga Carplay pilti ei ole võimalik kuvada täisekraanil, siis selle vastu on meil samuti rohtu. Saame juba toimiva CarPlay vaate muuta osaliselt ekraanilt täisekraanile ilma mehaanilisi komponente vahetamata. Et seda teostada on vaja tihti eelnevalt uuendada sõiduki tarkvara. Multimeedia tarkvaraversiooni on samuti võimalik otse auto menüüst kontrollida. Selleks tuleb avada menüüst Navigation, järgmiselt lehelt kõige alumine valik Settings, järgmiselt samuti kõige alumine Position and version ning seejärel Version information. Avanevalt kuvalt on nähtav navigatsiooni kaardi ja multimeediakeskuse versioonid.

Antud küsimuses on oluline kõige alumisel real olev multimeedia tarkvara versioon. Pildil oleva näite põhjal on selleks NBTevo_Y21432J. Kui teie sõidukis on paksult märgitud tähe kohal X või Y, siis on täisekraani aktiveerimine teostatav ilma sõiduki tarkvara uuendamata. Kui sealne täht asub tähestikus eelmainitud tähtedest eespool, on täisekraani aktiveerimiseks vajalik teostada sõidukile tarkvara uuendus.

Millega peaksin arvestama, kui lasen Apple CarPlay aktiveerida?
Üldiselt on Apple CarPlay aktiveerimine suhteliselt riskivaba ning kasutaja poolelt mingisuguseid lisapiiranguid ei sea, avab vaid võimalustelaeka. Järelpaigaldatud CarPlay aktiveerimine võib tekitada probleeme, kui peale aktiveerimist teostada sõidukile tarkvara uuendus ja uuendamise käigus ei arvestata järelpaigaldusena aktiveeritud CarPlay'ga. Sellisel moel tarkvara uuendades ei lakka peale uuendust töötamast mitte ainult Apple CarPlay vaid suure tõenäosusega ka osa muust auto lisavarustusest. Näiteks võib koostööst keelduda sõidurajalt lahkumise hoiatuse funktsioon, liiklusmärkide tuvastus, kaugtulede assistent või hoopis miskit muud. Seda olukorda on võimalik vältida, üheks võimaluseks on tarkvara uuendada näiteks meie juures.

Eelneva olukorra vältimiseks on tark võimalusel sõiduki tarkvara uuendada enne CarPlay aktiveerimist uusimale võimalikule versioonile, et lükata järgmise uuenduse vajalikkus võimalikult kaugesse tulevikku. Sellega on võimalik parandada ka võimalikke probleeme näiteks uuemate telefonide ühendumisega auto multimeediaga.

Mu autol oli järelpaigaldatud CarPlay ja nüüd peale tarkvara uuendust see ei tööta.
Kui peaks juhtuma, et enne tarkvarauuendust ununes mainida järelpaigaldatud CarPlay või tehti kuskil omaalgatuslikult autole tarkvara uuendus ja nüüd on koos ohtrate veateadetega auto funktsionaalsus osaliselt halvatud, siis ei maksa päris meelt heita. Kui on meie juures aktiveeritud CarPlay, siis saame eelneva olukorra taastada ning kõik hakkab tööle nagu varem. Kui CarPlay ei ole meie juures aktiveeritud, siis sõltub olukorra taastamise keerukus sellest, kuidas on CarPlay eelnevalt aktiveeritud, kuid tõenäoliselt saame ka need olukorrad lahendatud.

Lisateenused

+372 51 9000 31

Kukermiidi tn 11, Tallinn, 11216